Заснування Києва

Значній консолідації державотворчого та політичного потенціалу регіону сприяло заснування Києва. Історія цього міста здавна оповита легендами.

Легенда 1 У I столiттi апостол Андрiй Первозванний, брат апостола Петра (котрий вважається першим Папою Римським) проповiдував Євангелiє Христове на землях Скiфiї. Подорожуючи до гирла Днiпра, Андрiй досяг київських пагорбiв...

Тим самим апостол Христа передбачив заснування і розвиток Києва. Андрій Первозванний вважається основоположником Церкви Христової в Україні.

Тобто етнонім «поляни» поступово витісняється новим – «кияни», адже навколо Києва утворюються Полянське та Київське князівства, що об’єднують полян, древлян і сіверян і утворюють так звану Руську землю, надалі – Київську Русь.

Кількість засновників Києва1234

Київ був названий на честьстаршого братасереднього братамолодшого братасестри За тогочасним патріархальним ладом суспільства головою роду був найстарший чоловік. І саме з ним пов’язували усі здобутки та досягнення роду. Тому лише старший брат цього сімейства (Кий, Щек, Хорив та Либідь) міг дати своє ім’я місту на Дніпровських пагорбах.

Last updated