Князь Лев I Данилович (1228-1301)

У Галицькому князівстві після смерті Данила правили троє його синів: Лев, Мстислав та Шварно. Після смерті Василька Романовича королем стає Лев І Данилович (хоча корону і не отримував, у джерелах іменується королем18; Шварно сидить у Холмі, далі – стає на декілька років Великим князем Литовським і загадково помирає; у Володимирі у той час княжить Володимир Василькович, з його смертю на Волинь переходить Мстислав, який по своїй смерті у 1292 році нащадків не лишив.

image

Лев І правив з 1269 по 1301 рік і намагався продовжувати політику батька щодо зменшення залежності від Золотої Орди та нарощення могутності відносно західних Польщі та Угорщини. Проте Лев був активнішим у зовнішній політиці: претендував на литовський та краківський престоли; приєднав Люблінську землю та частину Закарпаття, через що територія Галицько-Волинського князівства досягла свого історичного максимуму. Столицю князівства переніс до «свого» міста – до Львова. Наступником Лева став його син Юрій.

18. тут постає питання наслідування королівського титулу від Данила. Адже він розірвав угоду із Римом і, теоретично, міг би втратити право своїх нащадків на титул. І навіть якщо спадковий титул вважати невтраченим, то спадкоємця корони мають коронувати. Простіше кажучи, у спадок передається не королівський титул, а право на нього. І жодного з Данилових нащадків не було короновано згідно норм тогочасного права. Проте, міжнародна спільнота визнавала їх право на ці титули й іменувала їх відповідно. І на сьогодні прийнято вважати наступників Данила Королями Русі – Rex Russiae.